Новини Євромайдану: Київ сьогодні

На 17.00 годину 11 грудня на Київському Євромайдані відбулися такі події.

Близько тисячі бійців «Беркута», які перебували безпосередньо на майдані Незалежності з боку Європейської площі і обмежували прохід мітингувальників Майданом, відступили за свої автобуси.

Раніше через цей кордон міліція не пускала цивільних осіб.

Три автобуси з «Беркутом» від’їхали також від будівлі Київської міської держадміністрації. Сьогодні зранку з будівлі Київської міської державної адміністрації КМДА на беркутівців лили воду зі шлангів.

На майдан Незалежності, незважаючи на закриті виходи зі станцій метро «Майдан Незалежності» і «Хрещатик», продовжують прибувати люди.

Присутні починають займати Хрещатик і прилеглі до Майдану вулиці.

Міліція почала «зачищати» центр Києва від барикад Євромайдану близько першої ночі середи. Потерпілі є серед мітингувальників (точна кількість невідома) і серед правоохоронців десятеро травмованих.

Нагадаємо.Сьогодні вночі сили спецпідрозділів МВС оточили центр Києва і почали витісняти протестувальників із майдану Незалежності і розбирати їхні барикади. Вранці вони здійснили спробу штурму будівлі КМДА, яку протестувальники використовують як місце для ночівлі.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Катрін Аштон заявляє, що після нічних подій у Києві розпочати політичний діалог буде складніше. Про це йдеться в заяві Аштон, яка сьогодні зустрілася з президентом Віктором Януковичем.

«Із розмов з представниками громадянського суспільства, опозиції і колишніх українських президентів я дійшла висновку, що дії поліції минулої ночі роблять початок політичного діалогу важчим, ніж раніше. У найближчі години я постараюся вивчити всі можливі шляхи, щоб гарантувати, що справжнє мирне рішення все ще можливо. Це зажадає більшої політичної сміливості і рішучості», – заявила представник ЄС.

За словами Аштон, президент Янукович запевнив її у готовності до діалогу, і вона закликає його реалізувати цю готовність.

«У тривалій дискусії, що була у мене з президентом, він запевнив мене, що готовий до діалогу, і я закликаю його зробити це. Він також підтвердив своє бажання підписати угоду про асоціацію. Я обговорила з ним нагальну необхідність звільнити заарештованих і забезпечити швидке і справедливе розслідування, з тим, щоб притягнути винних у насильстві до правосуддя», – йдеться в заяві.

Аштон вкотре заявила, що «глибоко занепокоєна подіями минулої ночі».

«Я була дуже вражена мирною і мужньою природою протестів на підтримку європейських спрямувань. Я засуджую застосування сили і насильства, що не можуть бути відповіддю на мирні демонстрації, і я закликаю до максимальної стриманості», – наголосила вона.

У міліції назвали штурм Майдану «заходами із впорядкування території», які проводилися вночі для зручності громадян. Коли люди почали масово виходити на центральну вулицю міста, бійці МВС перегрупувалися і зрештою відступили до «урядового кварталу».

Прем’єр Микола Азаров також заявив, що йдеться не про застосування сили, а про розчищення доріг.

Зображення
Коментарі