Вечір памяті Андрія Вненкевича "Чисті душею загинули за чистоту землі"

Вчора, 30 травня, у кінотеатрі ім.Тараса Шевченка в Жовкві відбувся вечір памяті з нагоди вшанування пожежника, патріота м.Жовква і загалом чудової людини Андрія Вненкевича, який загинув на Грибовицькому сміттєзвалищі рівно рік тому, 30 травня 2016 року.

Ініціатором вечора памяті стала Христина Перегон, друзі Андрія, учасники громадських організацій.

Запалала свіча памяті у залі і серце стиснулося від болю, що нема серед нас чудового молодого чоловіка, життя якого обірвалося на 32 році життя.

Завжди буду памятати мою останню двогодинну зустріч з Андрієм у кабінеті, коли ми обговорювали проект розвитку культури у м.Жовква, його вдячність за те, що ми робимо для міста, а також його моральну підтримку, якої не раз так важко отримати не лише від пересічної людини, а й від громадських діячів, що мають пряме відношення до розвитку культурно-мистецької галузі.

З гордістю згадую позицію Андрія, коли він на завершення розмови сказав, що його спрямованим проектом у житті є - боротьба із Грибовицьким сміттєзвалищем.

Вчора відбувся вечір памяті, в якому взяли участь і батьки, і дружина, і друзі Андрія Вненкевича, і громадські діячі, і просто жовківчани, які не байдужі до долі співбратима, що загинув у боротьбі з катастрофічним лихом - сміттям, яке роками накопичувалось у самій чудовій заповідній місцині Жовківщини - Розточчя, звідкіля витікають сотні джерел, а з багатьох сформовані річки, що впадають у Чорне і Балтійське моря. Ніяк не можу збагнути, чому хтось додумався створити могильник для українців у самому центрі Європейського Вододілу, і чому десятки років нікому не прийшло в голову, що великий процент гудронів попадає у джерельні води, котрі по всьому світу течуть з Розточівського краю, зрештою, чому цю унікальну природу повинні були спасати люди ціною природньої душі...

Не можу знати чому не прийшли ті чи інші люди на вечір.. Скажу про себе. Бути на цьому вечорі я мала за честь. Адже пішла із життя не просто людина, а громадський діяч, активіст, майданівець, волонтер.....той, хто у майбутньому міг би багато чого доброго зробити для нашого міста. На жаль... не судилося.

Під час проведення вечора памяті, я ще раз переконалася, що люди завжди гуртуються навколо сильного лідера, тільки жаль, що у нашому випадку, після його смерті.. Адже скільки себе памятаю в Жовкві, а це немало - 25 років, я не бачила такого потужного молодіжного єднання активістів, як вчора. Це - сила. Молоді, активні, перспективні, і головне, з вагомими аргументами - життя повинно розвиватися на краще завдяки молоді. А ще - розумні, ділові люди, і з цим потрібно рахуватися.

Писати ці рядочки мені дуже нелегко, адже я теж мама синів, тому, не дай Боже, втратити сина. А в залі були батьки, які ніколи вже не побачать на своєму порозі життя усміхненого, завжди спокійного і дуже доброго сина Андрія. Проте вони будуть знати, що вони виховали Героя, якого завжди ми будемо памятати.

А я йому присвятила свій вірш.

Памяті Героя Андрія Вненкевича, який написала 31 травня 2016 року.

*****
Горить свіча. І небо захмурніло,
І ллються сльози по людській щоці...
Пречисту душу огорнуло тіло,
Пожежника, що не згорів в огні,
А впав у пекло, створене ділами,
Не божими, байдужими людьми,
Що край Розточчя нищили роками,
І не боялися ні кари, ні ганьби.

Сміття звозили ген туди, де гори
Весною рястом і бузком цвіли,
Звідкіль у Чорне і Балтійське море
З джерел цілющі води потекли.
Літа минули. Зникли трави й квіти
Під звалищем гудронів і сміття.
Вже не змогли й лелеки прилетіти
Весною до родинного гнізда.

Хтось говорив про цю біду на людях,
А дехто очі й вуха закривав.
Андрій Вненкевич не боявсь осуди,
Закрити сміттєзвалище бажав.
Його слова і справи - одностайні,
Горів роботою, немов свіча.
І жаль, що виконав своє бажання
Ціною власного життя.

Зображення
Зображення
Коментарі