23 серпня в Жовкві відбулося урочисте вшанування Державного Прапора України.

23 серпня в Жовкві відбулося урочисте вшанування Державного Прапора України, організоване відділом культури і туризму за сприяння Жовківської районної державної адміністрації та районної ради.

День Державного Прапора України - одне із найбільших свят - відзначили в Жовкві.

Сьогодні, 23 серпня, у м.Жовква відзначили одне із найбільших свят в Україні - День державного прапора України.

Цьогоріч багаточисельна колона із священиків, військовослужбовців, представників влади та жовківчан пройшла від Народного дому по вулиці Львівській на площу Вічеву, де відбулося урочисте вшанування Дня Державного Прапора України та посвята трьох прапорів: України, Жовківського району і м.Жовква.
Про історію та значення прапора широко розповіла вчитель історії Сопошинської ЗОШ І-ІІІ ст. Марія Кушнір, яка в контексті доповіді зазначила про важливість вшанування синьо-жовтого полотнища, яке сьогодні ще обливається кровю і сльозами війни. Як також наголосила на його ролі, що є символом здорової нації, єдності, свободи, нескореності духу українського народу.

У посвяті прапорів взяв участь Владика Сокальсько-Жовківської Єпархії Михайло Ковтун, присутні священики всіх жовківських храмів різних конфесій: о.Йосафат Коваль, ЧСВВ, УГКЦ, о.Михайло Ткачів, УГКЦ, о. Маркіян, УПЦ, о.Петро Бранець, УАЦ, о.Йосиф, РКЦ.

Під виконання Державного Гімну України відбулася царемонія підняття державного прапора УКраїни, в якій взяла участь голова районної державної адміністрації п.Надія Щур і учасник бойових дій у зоні АТО Володимир Клепач; піднятті прапора Жовківського району - заступник голови Жовківської районної ради п.Алла Жук і учасник бойових дій Андрій Магонь; у піднятті прапора міста - заступник голови Володимир Щур і учасник бойових дій Володимир Томак та учасник бойових дій Роман Самардак.

Також під час заходу з нагоди Дня Державного Прапора України і за протекції голови Львівської обласної ради Ганущина 15 родичам загиблих Героїв, отримали подарунки та медалі "За службу Богові і Україні" та "Матері бійця АТО", які вручила заступник голови районної ради Алла Жук та голова Жовківської РДА п.Надія Щур.

У програмі заходу із піснею про Жовкву виступив вокальний чоловічий колектив "Сріюні дзвони" (керівник Микола Качмар) та хореографічна студяї «STAN» (керівник Люся Томак)

Довідка:
День Державного прапора України є державним святом і є призначений одному із символів - Прапору України. Синьо-жовтий стяг вже давно став уособленням свободи, сили, єдності народу та нескореності духу української нації.

Як колись, так сьогодні, український стяг супроводжував наших предків у походах, з ним виступали на захист Батьківщини та її кордонів, він був урочистим знаменом всіх перемог та свят, тому що синьо-жовте знамено - це дорогоцінна скарбниця українського народу, це те, чому нас так тягне підтримати справжніх і мужніх чоловіків, які сьогодні не страшаться носять це почесне звання - захисник країни.

Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі